Köy'den Haberler
  • Müzik Köyü 2018 Programı!
  • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
  • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Logolarımız

Müzik Köyü Logosu

Müzik Köyü logosu 2016 yılında son şeklini almış olup, doğanın ve müziğin özünü kapsayan bir yapıya bürünmüştür. Logonun dış kısmını kapsayan yeşil yaprak doğanın müziğini temsil eder. İç tarafta bulunan sarmaşık şeklindeki ağaç Müzik Köyü ruhunu oluşturan geleneksel icracıları ve ustaları temsil eder. Farklı ustaların bir araya gelerek değer oluşturması anlamlarında, farklı sarmaşık kıvrımlar kullanılmıştır.

Ağacın ucunda bulunan nota şeklindeki meyve notalar ise Müzik Köyü sürecinde yetişen, yeni bilgiler öğrenen öğrencileri ve müzisyenleri temsil eder. Logo tasarımı ilk olarak 2015 yılında Müzik Köyü Genel Sanat Yönetmenimiz Mehmet Günay Eser tarafından tamamen amatör ruh ile yapıldıktan sonra 2016 yılında son şeklini almıştır. Logonun son şekli için profesyonel logo tasarımcıları bir çok tasarım yapmış ve arasından logomuz seçilmiştir. Doğanın müziği ve Müzik Köyü ruhunun logo ve simgelerini hep birlikte görmeye devam edeceğiz.

Anadolu Kültürleri Araştırma Derneği Logosu

Anadolu Kültürleri Araştırma Derneği ilk olarak 2015 yılında topluluk şeklinde kurulmuştur. Bu dönemde AKAT olarak kullanılan logo normal karakterler ile yazılı şekildedir. Dernekleşme sürecinin ardından AKAD logosu 2016 yılında Müzik Köyü logosu ile birlikte yeniden tasarlanarak son şeklini almıştır.

Logoda bulunan AKAD yazısı derneğin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini simgeleyerek bir statik görüntü yaratır. Bu yazının hemen üstünde bulunan iki deney tüpü AKAD’ın müziğe ve doğaya bilimsel yaklaşımını, araştırmalarını yansıtır. Dağlarda yapılan derleme çalışmalarından, köy konserlerinden aldığı gücü bilimsel ve akademik bilgiler ile harmanlayarak projelerine yansıtır. Deney tüpünün içerisinden çıkan farklı renklerdeki küçük notalar farklı kültürlerin bir araya gelerek oluşturduğu müzikal zenginliği ifade etmektedir. Logonun üst kısmını kaplayan sarı renkli nota ve sol anahtarı kalıbı ise derneğe güç veren farklı yerel müzik icracılarını temsil etmektedir. Logonun 4 farklı tasarımı yapılmış olup, tasarlanan logolardan bu logomuz son olarak belirlenmiştir.