Köy'den Haberler
 • Müzik Köyü 2018 Programı!
 • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
 • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Biz Kimiz?

Türkiye’nin İlk “Müzik Köyü”

Doğanın içinde müzik seslerinin kuş seslerine karıştığı bir köy düşünün. Kimi saz çalıyor kimi türkü söylüyor. Dersler kimi zaman deniz kenarında kimi zaman bir ağaç altında yapılıyor.

Anadolu Müzik Kültürleri Araştırma Derneği araştırmacıları olarak ülkemizin farklı bölgelerinde köylere, dağlara giderek kaybolmaya yüz tutmuş müziklerimizi gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Daha önce yaptığımız saha araştırmaları sırasında birçok ustaya ulaştık. Sazlarını, sözlerini dinlediğimizde bu ustaların tecrübelerinden herkes yararlanmalı diye düşündük ve bu istekle yola çıktık. Müzik köyümüzde salt müzik dışında müziğin felsefesi ve yaşam tarzı üzerine farklı bir yaşam kurmayı amaçlıyoruz.

Müzik Köyü Proje Yönetim Ekibi

 • Müzik Köyü Almanya'da

  15. 12. 2018

  Türkiye'nin ilk ve tek Müzik Köyü'nün yaratıcısı olan Müzik Köyü ekibi, 31 Mayıs-5 Haziran 2019 tarihinde seminer, dinleti ve konserlerini ilk kez yurt dışına, Almanya'ya taşıyor.

 • Başvuru Adımları

  13. 04. 2018

  Merhaba Müzik Köyü dostu, sizler için Müzik Köyü başvuru sürecini kolaylaştıracak bazı soru - cevaplar hazırladık.

 • Müzik Köyü 2018 Programı!

  09. 04. 2018

  Müzik Köyü ağacının kökleri toprakla, dalları gökyüzüyle daha sıkı sarılırken bizler, müzik ağacımızı büyütme gayretiyle hazırladığımız 2018 programını iftiharla sizlere sunuyoruz.